Konkurs „Wiedza o Rzemiośle” – 1 etap

W dniach 5 – 9 grudnia, w czterech szkołach z okolic działania naszego Cechu odbył się 1 etap konkursu WOR. Celem konkursu jest promocja wiedzy o zawodach rzemieślniczych, rzemiośle i możliwościach pracy w danym zawodzie i zachęcenie uczniów do wyboru branżowej szkoły zawodowej. Bezpośrednio odnosi się to do kształtowania pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowania wiedzy o rynku pracy, a ich szczególną wartością jest wczesne propagowanie edukacji w zawodach i szacunku dla fachowej pracy. Konkurs przeprowadzony został za pośrednictwem dedykowanej platformy edukacyjnej umożliwiającej rejestrację uczestników, dostęp do bazy wiedzy oraz przeprowadzenie testu z natychmiastowym dostępem do wyników. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział oraz nauczycielom za koordynację na poziomie szkoły. Łącznie, ze wszystkich szkół w pierwszym etapie konkursu wzięło udział 74 uczniów, z których po 3 osoby z każdej szkoły zostały zaproszone na II etap konkursu. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z konkursu:

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Szkoły Podstawowej im. królowej Jadwigi w Pieczyskach

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

Cech Rzemiosł Różnych w Wieruszowie wyznaczył termin drugiego etapu konkursu jako:
15 grudnia 2022 (czwartek) o godzinie 11:00 w siedzibie Cechu.

CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W WIERUSZOWIE
98-400 Wieruszów ul. Warszawska 42
tel: 782006296
e-mail: cech.wieruszow@onet.pl

Zapraszamy nauczycieli koordynujących ten konkurs po stronie szkoły oraz trzech najlepszych uczestników z pierwszego etapu. Życzymy powodzenia!