Podsumowanie 1 etapu Konkursu WOR edycja 2023

W dniach 13 – 16 listopada br. w czterech szkołach podstawowych z okolic działania naszego Cechu odbył się 1 etap konkursu „Wiedza o Rzemiośle”. Celem konkursu jest promocja wiedzy o zawodach rzemieślniczych, rzemiośle i możliwościach pracy w danym zawodzie i zachęcenie uczniów do wyboru branżowej szkoły zawodowej. Konkurs został przeprowadzony z wykorzystaniem dedykowanej platformy edukacyjnej, która umożliwiała łatwą rejestrację uczestników, dostęp do bazy wiedzy oraz przeprowadzenie testu z natychmiastowym dostępem do wyników. To innowacyjne podejście pozwalało nam jeszcze bardziej angażować się w rozwijanie pasji młodych adeptów rzemiosła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich aktywność i zaangażowanie. To dzięki Wam nasz konkurs nabiera kształtu i kolorów rzemiosła! Szczególne słowa uznania kierujemy do nauczycieli za motywację uczestników oraz doskonałą koordynację na poziomie szkoły. Łącznie, ze wszystkich szkół w pierwszym etapie konkursu wzięło udział 50 uczniów, z których po 3 osoby z każdej szkoły zostały zaproszone na II etap konkursu. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pierwszym etapie, dostarczając nam nie tylko wspaniałych chwil, ale także dowodząc, że wiedza o rzemiośle to niezwykłe źródło inspiracji.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

Szkoła Podstawowa w Wyszanowie

Szkoła Podstawowej im. królowej Jadwigi w Pieczyskach

Cech Rzemiosł Różnych w Wieruszowie wyznaczył termin drugiego etapu konkursu jako: 27 listopad 2023 (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie Cechu. Zapraszamy nauczycieli koordynujących ten konkurs po stronie szkoły oraz trzech najlepszych uczestników z pierwszego etapu. Życzymy powodzenia!

CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W WIERUSZOWIE
98-400 Wieruszów ul. Warszawska 42
tel: 782006296
e-mail: cech.wieruszow@onet.pl

Konkurs sfinansowany został ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła.

Skip to content