Podsumowanie 2 etapu Konkursu WOR edycja 2023

Dnia 27 listopada w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Wieruszowie odbył się II etap konkursu „Wiedza o Rzemiośle”. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu wyłonienie trzech najlepszych uczniów, którzy w pierwszym etapie wykazali się największą wiedzą o zawodach rzemieślniczych. Celem konkursu było nie tylko uhonorowanie najzdolniejszych uczestników, ale także promowanie wiedzy o różnych zawodach rzemieślniczych oraz zachęcanie młodzieży do wyboru ścieżki edukacyjnej w branżowej szkole zawodowej.

Dla laureatów konkursu wręczone zostały atrakcyjne nagrody za zajęcie I, II i III miejsca. To odpowiednio bony o wartości 2000, 1500 i 1000 zł. Dla pozostałych uczestników konkursu, zarówno z pierwszego jak i drugiego etapu, wręczone zostały nagrody pocieszenia o łącznej wartości 5000 zł.

Zwycięzcy konkursu „WOR” edycja 2023:

• I miejsce (32 na 35 punktów): Anna Roszyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • II miejsce (30 na 35 punktów): Anna Sęk ze Szkoły Podstawowej im. królowej Jadwigi w Pieczyskach
  • III miejsce (30 na 35 punktów): Daria Drapiewska ze Szkoły Podstawowej im. królowej Jadwigi w Pieczyskach

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wasza wiedza, zaangażowanie i umiejętności zasługują na najwyższe wyróżnienie. Mamy nadzieję, że ta nagroda będzie dla Was dodatkowym motywatorem do dalszego rozwoju w dziedzinie rzemiosła. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i pasji konkurs stał się wyjątkowym wydarzeniem, które promuje wiedzę i umiejętności w dziedzinie rzemiosła. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje konkursu i dalsze wspólne działania na rzecz rozwoju wiedzy o rzemiośle!

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali przedstawiciele Cechu: Adam Musiała, Maria Pegza i Marzena Nowak oraz nauczyciele. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Gazecie „Łącznik” za niezastąpiony Patronat Medialny nad Konkursem „Wiedza o Rzemiośle” oraz za doskonałe wykonanie zdjęć i filmów, które uchwyciły niezapomniane chwile z tego wyjątkowego wydarzenia. Poniżej zdjęcia oraz materiały z Konkursu:

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Narodowemu Instytutowi Wolności za udzielenie wsparcia finansowego w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła. To dzięki tej hojnej dotacji, nasz Konkurs „Wiedza o Rzemiośle” mógł stać się możliwy i zyskać jeszcze większe znaczenie dla edukacji rzemieślniczej. Program ten stanowi ważny element wsparcia dla rozwoju rzemiosła, promując innowacje, przedsiębiorczość oraz nowoczesne podejście do tradycji rzemieślniczych. Program ten skierowany jest do organizacji rzemieślniczych i zakłada wsparcie ich rozwoju jako strategicznych partnerów państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz zawodowym kształceniu dualnym. Program podkreśla strategiczną rolę rzemiosła w Polsce oraz znaczenie, jakie państwo polskie przypisuje jego rozwojowi.