Uroczyste otwarcie Jarocińskiego Centrum Edukacji i Kariery

Chcieliśmy serdecznie podziękować za zaproszenie na Uroczyste Otwarcie Jarocińskiego Centrum Edukacji i Kariery, ,,JaCEK’’, które miało miejsce 24 listopada. To dla nas ogromna radość, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia oraz uczcić jubileusz 70-lecia działalności Cechu Rzemiosł w Jarocinie. Nasza delegacja Cechu z Wieruszowa w składzie: Adam Musiała, Marzena Nowak, Robert Siwik, Sylwester Jańczak, Janusz Kania, była zaszczycona udziałem w tym pięknym dniu. To wyjątkowa okazja, aby świętować historię rzemiosła i rozwój edukacji zawodowej.

Obecnie Centrum „JaCEK” to miejsce, gdzie realizowane są certyfikowane kursy i szkolenia. Dla tych, którzy dążą do poszerzenia swoich umiejętności, dostępne są m.in. kursy operatora koparko-ładowarki, operatora obrabiarek CNC czy szkolenia dla kierowców wózków widłowych. To zaledwie namiastka tego, co planujemy osiągnąć w przyszłości. Cieszymy się, że w miejscu dotychczasowej sali Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie powstaje nowoczesny dwukondygnacyjny budynek. Na parterze znajdą się nowoczesne pracownie zawodowe, a na piętrze zaplanowano sale wykładowe. To inwestycja w przyszłość edukacji i rozwoju zawodowego.

W Centrum „JaCEK” będą działać: 🔧 Edukacyjne pracownie zawodowe, 💼 Centrum doradztwa zawodowego, 📚 Zakład doskonalenia specjalistycznego, 🔬 Laboratorium kreatywnej i innowacyjnej przedsiębiorczości.

Jesteśmy przekonani, że to miejsce stanie się przestrzenią inspiracji, rozwoju i wsparcia dla tych, którzy pragną poszerzyć swoje horyzonty zawodowe. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym przełomowym momencie dla Jarocina oraz zaangażowanie w rozwój edukacji w naszej społeczności. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne etapy rozwoju Centrum „JaCEK” i z dumą będziemy śledzić, jak staje się ono miejscem, gdzie rodzi się nowa generacja wykwalifikowanych specjalistów.

Zdjęcia z uroczystości: